Banner
Strona główna > Informacje branżowe > Treści

Filtr wentylatorów systemu

Feb 09, 2017

Agregaty wentylatorów filtracyjnych są szeroko stosowane w czystych środowiskach produkcyjnych w celu zapewnienia cyrkulacji powietrza swobodnego. Skuteczność kontroli zanieczyszczeń i koszty operacyjne zależą od projektu tych jednostek. Jednostki są instalowane w ramach systemu sufitowego lub podłogowego. Duże pomieszczenia czyszczące wymagają proporcjonalnie dużej liczby FFU, która w niektórych przypadkach może wynosić od kilkuset do kilku tysięcy.   Jednostki często zawierają własny filtr wstępny,   HEPA   Filtr i wewnętrznie sterowany rozkład powietrza wentylatora.


Korpusy FFU są typowo produkowane w obudowach stalowych 4 'x 2', 3 'x 2' lub 2 'x 2', które mogą być umieszczone w kratkach na suficie o podobnych wymiarach. Jednostki często zawierają filtr wstępny, a także HEPA (wysokowydajne powietrze w postaci cząstek stałych), ULPA (ultra-niskie powietrze w cząsteczce) lub inną filtrację MERV (filtr efektywności minimalnej). Wentylator silnikowy służy do wyciągania powietrza przez filtry do dystrybucji do pomieszczeń lub zamkniętych stanowisk pracy, takich jak okapy.   Prędkość wentylatora jest typowo sterowana poprzez regulację silnika krokowego lub regulacyjnego.   Wymagane poziomy czystości określają stosowany filtr: Filtry HEPA usuwa cząstki o wielkości 0,3 μm lub więcej z wydajnością 99,99%, podczas gdy filtry ULPA usuwa cząstki o wielkości 0,12 μm lub więcej z wydajnością 99,999%.   FFU są zaprojektowane do laminarnego przepływu powietrza, co jest wymagane w środowiskach krytycznych. Kontrolowane powietrze płynące w jednakowym kierunku i szybkości (przenoszące mikrocząstki) jest czystsze niż turbulentne powietrze, które przepływa w wielu kierunkach lub w niespójnych prędkościach. Eddycje wytwarzane przez turbulentne powietrze powodują zanieczyszczenie mikrocząstek osadzając się na czystych powierzchniach.


Wentylatory HEKO EC są szeroko stosowane w systemie FFU. Jeśli są Państwo zainteresowani fanami EC , prosimy o kontakt : sales@hkelectron.com lub kliknij nasz Facebook i LinkedIn , aby uzyskać więcej informacji:

Facebook: https://www.facebook.com/Heko-Electronic-Suzhou-CoLtd-355912748089508/

Powiązane: http://www.linkedin.com/company/heko-electronic-suzhou-co.-ltd.?trk=biz-companies-cym


Back