Banner
Strona główna > Informacje branżowe > Treści

Jak prędkość wentylatora wpływają na wydajność filtra powietrza w wentylacji

Jan 12, 2017

Ciężka sytuacja pyłu PM2, 5 ma świadka, zwiększenie zarówno firm wentylacja mieszkań, jak i wielkość sprzedaży oczyszczacze powietrza. Oczyszczacze powietrza głównie składają się filtry powietrza, wentylatory, kontrolery i zewnętrznej obudowy. NastępnieJak prędkość wentylatora wpływ efektywności oczyszczania powietrza w domu wentylacja?Dobrze, że jest dokładnie to, co chcemy pokazać.


Niektórzy mogą pomyśleć, że im wyższa prędkość wentylatora, im wyższa wydajność filtra powietrza będzie. To jest całkowicie błędne.


Niewielkich rozmiarów cząstek kurzu gdy wentylator pracuje przy niższej prędkości cząstek kanał miał większe szanse być przetrzymywany w materiał filtra powietrza. Aby uzyskać wysoką wydajność oczyszczacza powietrza połowę Zmniejsz prędkość wentylatora, będzie wzrost poziomu efektywności filtra.


Gdy filtr wykonuje elektryczności statycznej, cząstek kurzu będzie utrzymywał się dłużej w materiał filtracyjny, w związku z tym, należy zmniejszyć prędkość wentylatora w celu zwiększyć prawdopodobieństwo zderzenia z materiały filtracyjne dla cząstek kurzu, w związku z tym, wydajność filtra powietrza będą znacznie wyższe.


Za duży rozmiar cząstek kurzu thetraditionaltheory pokazuje, że gdy możemy obniżyć prędkość wentylatora, cząstek kanał będzie mniej prawdopodobne, aby wpływ z materiału filtra powietrza. W ten sposób filtrationefficiencywill belower. Butinpractice, będzie miał littleeffect na filtracji efektywności asthelower, prędkość wentylatora jest, zmniejszenie odbicia thedustparticle będzie w tym samym czasie. Dustwill i bemorelikelytobestuck przez materiał filtra powietrza.


Thehigher prędkość wentylatora, będzie thegreater theresistance. Ifwejudge lifetimeofthefilter zgodnie z ostateczną odporność, wtedy mamy wyniki tej prędkości thefan thehigher, theshorterthe lifetimeof thefilter będzie. Ale faktycznie byłoby trudne dla nas toobservetheeffectoffan speedonthefilteringefficiency w rzeczywistości. Przez observingtheeffectoffan speedontheresistancedata będzie bemuch ułatwia nam zrealizować.


Dla wysokiej efficiencyfilters theair flowwhich throughthefiltermaterial będzie zwykle be0.01~0.04m/s,withinthisrange,theresistanceis proporcjonalna tothevolumeof thefilter. Na przykład filtr rozmiar 484x484x220mm, atrated powietrza flow1000m3/h, pokrycia dachowego była wola be250Pa.If przepływ powietrza real jest 500m 3/h, thenitsinitialresistancewilldropto125Pa. Dla urządzenia filtru, który używany w ogóle wentylacja klimatyzacja pole theair flowwhich throughthefiltermaterial będzie zwykle be0.13~1.0M/s, w tym zakresie, wielkość oporu i powietrza będzie już zależność liniowa. W powietrzu można zwiększyć o 30%, opór może być zwiększona o 50%. Jeśli skupić się na opór parametr filtru urządzenia, lepiej prosić o krzywej oporu od dostawców urządzenia filtr.


Więcej znajomości branży wentylacji zostanie spopularyzowana w przyszłym tygodniu.


Bylibyśmy połechtana jeśli uznacie Państwo za udostępnienie go do strony. Jeśli jesteś zainteresowany, wystarczy wykonać nam,

Facebook:https://www.Facebook.com/HEKO-Electronic-Suzhou-coltd-355912748089508/

Związane w:http://www.LinkedIn.com/Company/HEKO-Electronic-Suzhou-co.-Ltd.?TRK=BIZ-Companies-cym

Back