Banner
Strona główna > Aktualności > Treści

Dmuchawa odśrodkowa do zwiększania ciśnienia gazu z bocznym dopływem gazu

Oct 24, 2017

Dmuchawa odśrodkowa to maszyna mechaniczna, która może być przekształcona w energię wiatru o wysokim ciśnieniu, jest to zastosowanie szybkiego obracania wirnika do przyspieszania gazu, a następnie spowolnienie, zmiana przepływu, aby energia mechaniczna mogła zostać przekształcona w energię wiatru . Wszyscy wiemy, że dmuchawa odśrodkowa składa się z obudowy, wrzeciona, wirnika, mechanizmu napędowego łożyska i silnika. Dmuchawa odśrodkowa ze względu na długotrwałą pracę i zużycie łożysk będzie mniej lub bardziej awarią, poniżej dla każdego przeanalizować drgania łożyskowania odśrodkowego z powodów.

Odśrodkowe drgania łożysk dmuchawy są częstym błędem w działaniu, wibracja odśrodkowej dmuchawy spowoduje uszkodzenie łożyska i łopatki, poluzowanie śruby, uszkodzenie obudowy i przewodu oraz inne awarie, poważnie zagrażając bezpiecznej pracy dmuchawy odśrodkowej. Odśrodkowe wibracje dmuchawy przewyższają powody, dla których więcej, takich jak analiza różnych zjawisk w celu podjęcia odpowiednich metod leczenia, często mogą odegrać efekt mnożnikowy.

Dmuchawa odśrodkowa jest energią mechaniczną, która opiera się na danych wejściowych i zwiększa ciśnienie gazu, aby wysłać gaz obok siebie, co jest rodzajem poruszającego się płynu mechanicznego. Dmuchawa odśrodkowa jest szeroko stosowana w fabrykach smarów, w tym 1, wentylacja i odpylanie: do czyszczenia oleju, wentylacji i usuwania kurzu w procesie rozdrabniania mączki / skóry, podawania oleju / mączki; 2, przenoszenie pneumatyczne: takie jak transport wiatru fasoli, transport gliny, skóra / życzliwość wyborów wiatrowych, transport popiołów węglowych; 3, wentylacja i suszenie: takie jak wprowadzenie wieży kontroli jakości wiatr, suszenie / chłodzenie ekstrudowanego materiału, suszenie / chłodzenie posiłku.

Gdy wirnik obraca się z obracającym się wałem, gaz między łopatami jest również obracany za pomocą wirnika w celu uzyskania bezwładnościowej siły odśrodkowej, a gaz jest wyrzucany z wylotu między łopatami. Wyrzucany gaz wtłacza się do obudowy, przez co ciśnienie gazu w obudowie wzrasta i jest ostatecznie wydalane z wylotu. Ciśnienie środkowej części wirnika obniża się po zrzuceniu gazu. Zewnętrzny gaz może być wdychany z wlotu ssącego wentylatora przez otwór w środku przedniej płytki wirnika, a gaz jest stale transportowany.

Dmuchawa odśrodkowa składa się głównie z wirnika, obudowy, wlotu, przepustnicy regulacyjnej i urządzenia napędowego.

Wirnik: Z przedniej płyty, tylnej płyty i zainstalowany w dwóch płytach składu ostrza;

Podwozie: Osłona wentylatora ma kształt spiralny, spawana cienką blachą stalową, jego funkcją jest pobieranie gazu z wirnika i gładkie przejście wzdłuż kierunku obrotów wirnika skierowane jest na wylot wentylatora, co powoduje zwiększenie ciśnienia gazu ;

Dmuchawa odśrodkowa jest złożoną strukturą urządzeń, głównie wlotu powietrza, zaworu powietrznego, wirnika, silnika, składu wylotu. W różnych stanach działanie dmuchawy odśrodkowej nie jest takie samo. W związku z tym różne części warunków pracy nie zgadzają się, wpływ na działanie dmuchawy odśrodkowej. Dmuchanie odśrodkowe do najlepszego stanu można rozpocząć od wielu aspektów.

1, Dmuchawa odśrodkowa, aby umożliwić pełne uruchomienie ciśnienia lub step-down elektryczny, ale należy zauważyć, że początek pełnego ciśnienia prądu około 5-7 razy prąd znamionowy, moment rozruchowy obniżenia i kwadrat napięcia proporcjonalne, gdy sieć energetyczna pojemność jest niewystarczająca, należy użyć startowego uruchomienia.

2, odśrodkowe dmuchawy w uruchomieniu, należy uważnie przeczytać instrukcję produktu, sprawdzić metodę okablowania jest zgodna ze schematem elektrycznym; Należy dokładnie sprawdzić, czy zasilanie wentylatora nie spełnia wymagań, w zasilaczu brakuje fazy lub w tej samej fazie, pojemność komponentów elektrycznych spełnia wymagania.

3, liczba testu jest nie mniejsza niż dwie osoby, jedna osoba kontrolująca zasilanie, jeden obserwował działanie wentylatora, stwierdził, że nieprawidłowe zjawisko natychmiast zatrzymać sprawdzenie; Najpierw sprawdź, czy kierunek obrotów jest prawidłowy; Po uruchomieniu dmuchawy odśrodkowej należy sprawdzić, czy prąd każdej fazy jest zrównoważony i czy prąd przekracza prąd znamionowy. Po pięciu minutach sprawdź dmuchawę powietrzną pod kątem nieprawidłowego zjawiska, sprawdź, czy nie wystąpiło nieprawidłowe zjawisko, a następnie włącz go.

4, dwubiegowy test dmuchawy odśrodkowej, powinien rozpoczynać się przy niskiej prędkości, sprawdzić, czy kierunek obrotów jest prawidłowy; Rozpoczynając od dużej prędkości, należy poczekać, aż wentylator będzie nieruchomy, w przypadku szybkiego odwrócenia kierunku obrotów, powodując wyłączenie przełącznika i uszkodzenie silnika.

5. Gdy dmuchawa odśrodkowa osiągnie normalną prędkość, należy zmierzyć prąd wejściowy dmuchawy, a prąd dmuchawy odśrodkowej nie może przekroczyć prądu znamionowego. Jeżeli prąd roboczy przekracza swój prąd znamionowy, napięcie zasilania powinno być sprawdzane w normie.

6, Wymagana moc silnika dmuchawy odśrodkowej odnosi się do określonych warunków roboczych, dmuchawy odśrodkowej i obudowy wiatrowej, pełnego powietrza, gdy wymagana moc jest większa. Jeśli wlot jest całkowicie otwarty do pracy, silnik może ulec uszkodzeniu. Kiedy najlepiej sprawdza się wentylator, zawór na rurze wlotowej lub wylotowej dmuchawy jest zamknięty, a zawór otwiera się stopniowo po operacji, aby osiągnąć wymagane warunki pracy, i zwrócić uwagę, czy prąd roboczy dmuchawy przekracza prąd znamionowy.


Back