Banner
Strona główna > Aktualności > Treści

Wentylator odśrodkowy zapewniający płynne obroty, dobre osiągi

Nov 02, 2017

Wentylator odśrodkowy jest rodzajem maszyny, która zamienia energię mechaniczną napędu pierwotnego na gaz przenośny. Są to głównie dmuchawy (dmuchawy), indukowany wentylator ciągu (wentylator wyciągowy), główny wentylator, wzmacniacz gazu i tak dalej. Wentylatory odśrodkowe mogą być stosowane do wszelkiego rodzaju pyłów ochrony środowiska, przemysłu powlekania, odsiarczania i denitryfikacji, suszenia żywności, pieca w piecach piecowych i innych gałęzi przemysłu mogą być również wykorzystywane do gazowych stacji gazowych, maszyn tekstylnych i innych specjalnych gałęzi przemysłu. Dlatego, aby zrozumieć i opanować codzienną inspekcję i konserwację wentylatora, różne warunki mogą podjąć skuteczne środki w celu rozwiązania ciągłego bezpiecznego działania ochrony.

Po pierwsze, wentylator odśrodkowy Wprowadzenie:

Wentylatory promieniowe to urządzenia mechaniczne, które wykorzystują energię mechaniczną do zwiększania ciśnienia gazu i przesyłania gazu razem. Jest to napędzana maszyna płynna. Wentylatory odśrodkowe są szeroko stosowane w fabrykach, kopalniach, tunelach, wieżach chłodniczych, pojazdach, statkach i budynkach, wentylacji, zapyleniu i chłodzeniu; wentylacja kotłów i pieców przemysłowych i wiatr; urządzenia klimatyzacyjne i urządzenia gospodarstwa domowego do chłodzenia i wentylacji; suszenie i selekcja ziarna; tunel aerodynamiczny i poduszkowce nadmuchiwane i napędowe.

Po drugie, wentylator odśrodkowy działa:

Wentylator promieniowy opiera się na zasadzie konwersji energii kinetycznej na energię potencjalną, zastosowaniu szybkiego obrotu wirnika w celu przyspieszenia gazu, a następnie spowolnienia, zmiany przepływu, energii kinetycznej na energię potencjalną (ciśnienie). W jednostopniowym wentylatorze odśrodkowym gaz dostaje się do wirnika z kierunku osiowego, a gaz przepływa w kierunku promieniowym przez wirnik, a następnie wchodzi do dyfuzora. W dyfuzorze gaz zmienia kierunek przepływu i zwiększa obszar kanału, aby spowolnić przepływ powietrza, co przekłada energię kinetyczną na energię ciśnienia. Wzrost ciśnienia następuje głównie w wirniku, a następnie w procesie ekspansji. W wielostopniowym wentylatorze odśrodkowym użyj refluxora, aby umożliwić przepływ powietrza do następnego wirnika, tworząc wyższe ciśnienie.

Po trzecie, rola wentylatora odśrodkowego:

A sprężarka turbiny jest zasadniczo taka sama, ze względu na niski przepływ gazu, zmiana ciśnienia nie jest, zazwyczaj nie trzeba brać pod uwagę zmian objętości gazu, to znaczy, gazu jako nieściśliwego płynu.

Wentylatory odśrodkowe mogą być wykonane z dwóch rodzajów praworęcznych i leworęcznych. Od strony silnika: wirnik w prawo, znany jako prawy wirujący wentylator; wirnik przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, znany jako lewy wirujący wentylator.

Po czwarte, struktura wentylatora odśrodkowego:

Wentylator odśrodkowy od podwozia, wrzeciona, wirnika, przekładni łożyska i elementów silnika.

Sprawa: wykonana z blachy stalowej jest solidna i niezawodna, dla podtypu i półotwartego, półotwartego dla ułatwienia konserwacji.

Wirnik: złożony z liści, zakrzywionej przedniej i tylnej płyty.

Rotor: należy wykonać równowagę statyczną i równowagę dynamiczną, aby zapewnić płynny obrót, dobrą wydajność.

Część przekładni: wrzeciono, skrzynia łożyskowa, skład łożyska tocznego i koła pasowego (lub sprzęgła).

1, wentylator odśrodkowy, aby umożliwić pełne uruchomienie ciśnienia lub buck elektryczny, ale należy zauważyć, że pełne uruchomienie napięcia, gdy prąd jest około 5-7 razy prąd znamionowy, buck moment rozruchowy i kwadrat napięcia jest proporcjonalna do czasu, gdy wydajność sieci jest niewystarczający, powinien być użyty do uruchomienia złotówki.

2, wentylator odśrodkowy w teście, należy uważnie przeczytać instrukcję produktu, sprawdź, czy metoda okablowania jest zgodna ze schematem elektrycznym; należy dokładnie sprawdzić, czy napięcie zasilania w dostawie nie spełnia wymagań brak zasilania lub fazy, z elementów elektrycznych, czy pojemność spełnia wymagania.

3, numer testu, gdy liczba nie mniej niż dwie osoby, jedna moc kontrolna, jedna osoba obserwować działanie wentylatora i stwierdzono nieprawidłowe zjawisko natychmiast przestać kontroli; najpierw sprawdź, czy kierunek obrotu jest prawidłowy; uruchomienie wentylatora odśrodkowego, należy natychmiast sprawdzić bilans prądu roboczego, czy prąd przekracza prąd znamionowy; jeśli występuje zjawisko anormalne, należy przerwać sprawdzanie. Po uruchomieniu przez pięć minut, zatrzymaj wentylator, aby sprawdzić, czy nietypowe zjawisko, aby potwierdzić nietypowe zjawisko, a następnie uruchomienie systemu.

4, test dwóch prędkości wentylatora odśrodkowego, powinieneś najpierw uruchomić niską prędkość, sprawdź kierunek obrotów jest poprawny; start high speed musi być statyczny, a następnie uruchomić wentylator, aby zapobiec szybkiemu obrotowi do tyłu, powodując wyłączenie przełącznika i uszkodzenie silnika.

5, wentylator odśrodkowy do normalnej prędkości, wentylator powinien być zmierzony prąd wejściowy jest normalny, prąd obrotowy wentylatora odśrodkowego nie może przekroczyć jego znamionowego prądu. Jeśli prąd roboczy przekracza jego prąd znamionowy, sprawdź, czy dostarczane napięcie jest normalne.

6, odśrodkowy silnik wentylatora mocy jest wymagane w pewnych warunkach, wentylator odśrodkowy i podwozie wiatrowe, wlot powietrza pełna moc wymagana, gdy większy. Jeśli wlot powietrza jest całkowicie otwarty do pracy, silnik może ulec uszkodzeniu. Kiedy wentylator pracuje, wskazane jest wyłączenie zaworu na wlocie lub wylocie wentylatora. Po operacji zawór będzie stopniowo otwierany, aby osiągnąć wymagane warunki pracy, a prąd roboczy wentylatora przekroczy prąd znamionowy.


Back