Banner
Strona główna > Aktualności > Treści

Commercial Kitchen Wentylatory wyciągowe

Jul 24, 2017

commercial kitchen exhaust system.jpg Wentylatory wyciągowe i dmuchawy są kluczowym elementem komercyjnego wzornictwa kuchni i makijażu powietrza. Komercyjne wentylatory kuchenne są zazwyczaj stosowane w restauracjach, budynkach biurowych, centrach handlowych, centrach kongresowych, hotelach i kasynach. Komercyjne wentylatory wyciągowe są ważną częścią systemu wentylacyjnego. Usuwają zapachy i poprawiają jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń. Komercyjne wentylatory kuchenne również usuwają wilgoć, co może zwiększyć poziom wilgotności. Wysoka wilgotność może powodować wzrost pleśni, pleśni i bakterii, co może doprowadzić do poważnych naruszeń kodu zdrowotnego.

 

Są dwa najczęstsze typy wentylatorów we wspólnym systemie wentylatorów wyciągowych , wirników wirników i wentylatorów dmuchawy.

·     Wirniki wirnika przemieszczają powietrze z łopatkami podobnymi do śrub napędowych samolotu.

·     Wentylatory dmuchawcze wyglądają jak koła chomika - często nazywane są wiewiórkowymi wibratorami - i ogólnie są bardziej efektywne niż wirniki wirnika.

Większość komercyjnych systemów wydechowych kuchni ma wentylator wyciągowy, kanał i kaptur. Niektóre budynki posiadają centralny układ wydechowy, który jest jednym lub większą liczbą wentylatorów, wyciągając powietrze z całego budynku (lub jego części) za pomocą sieci kanałów.

Wentylator odzysku ciepła (HRV) również wydziela wilgoć i zapachy. HRV to samodzielny system wentylacyjny, który zapewnia zrównoważone wloty i wydech. Podobnie jak centralny wentylator wyciągowy, może być połączony z kilkoma pokojami przez kanał.

Jak dobry jest twój komercyjny wentylator wyciągowy kuchni? Czy twój wentylator jest zbyt głośny? Czy to nie jest wystarczająco silne? Czy to nie jest efektywne energetycznie? Czy jest to zagrożenie pożarowe? Jak wybrać najlepszą kuchnię Kuchnia wentylator wyciągowy?

1. Wybierz najbardziej cichy, najbardziej energooszczędny wentylator wyciągowy lub dmuchawę w wymaganym zakresie rozmiarów. Większość etykiet wentylatorów wywiewnych i dmuchawy posiada wskaźniki, dzięki czemu można porównać hałas i efektywność energetyczną. Poszukaj wentylatora z wymiennymi częściami i trwałym smarowaniem. Jest preferowany wentylator do ciągłego stosowania. Bądź przygotowany, aby zapłacić więcej za jakość wentylatora.

2. Wybrać kanał wylotowy o niskim oporze (gładki). Uszczelnić szczeliny i izolować odcinki, które przebiegają przez nieogrzewane przestrzenie.

3. Założyć osłonę wylotową, aby nie spowodowała uszkodzenia wilgoci na zewnętrznych powierzchniach.

4. Jeśli posiadasz urządzenia grzewcze z kominami, upewnij się, że wentylatory nie spowodują, że urządzenia będą działać w tle.

5. Zainstaluj prawidłowe elementy sterujące.

 

Rzeczy, które musimy rozważyć przy wyborze wentylatora kuchennego lub dmuchawy:

1.      Hałas
Poszukaj fanów oznaczonych "niskim poziomem hałasu" lub "cichym" i sprawdź, czy ocena HVI lub db (decibel). Jeśli nie jest oceniany, istnieje duża szansa, że będzie głośno. Hałasi wentylatory są zazwyczaj niższej jakości, wykorzystują więcej energii elektrycznej i pogarszają się, aż przestaną funkcjonować. Starsze hałaśliwe wentylatory mogą być również zagrożeniem pożarowym. Podkładki antywibracyjne lub taśma piankowa mogą izolować obudowę wentylatora od belek drewnianych i płyt gipsowo-kartonowych.

2.      Wymagania dotyczące mocy wentylatora i przepływu powietrza
Energooszczędność jest bardziej efektywna niż wybór energooszczędnego wentylatora. Kanalizacja może mieć wpływ na wydajność wentylatora. Niepodizolowane, niewymienione lub omiatane przewody elastyczne, nieefektywne lub zabrudzone amortyzatory tylnych łapek i wywietrzniki pozwalają obniżyć przepływ powietrza o znamionowym przepływie o ponad 50 procent!

3.      Czyszczenie
Wentylatory wytwarzają statyczną elektryczność, która przyciąga brudu jak magnes do wentylatora i obudowy. Brud może powodować wzrost pleśni i ograniczać ruch powietrza. Czystość wentylatorów, obudów, tylnych amortyzatorów i zewnętrznych klapek sezonowych.

4.      Okapy podłoża, klapki do grilla i tapicerki
Nawet gdy wentylatory są wyłączone, efekty stosu i obciążenia wiatrem mogą spowodować, że powietrze zewnętrzne wejdzie do wnętrza powietrza i odpowietrza przez kanał wentylatora. Od czasu do czasu sprawdzaj klapy, aby upewnić się, że są czyste i sprawne. Zewnętrzna klapa wylotowa lub żaluzje powinny być czyste iw dobrym stanie, aby utrzymać niezakłócony przepływ powietrza i zmniejszyć przenikanie powietrza. Większość przewodów wydechowych wyposażona jest w pojedynczy kaptur wylotowy lub potrójny aluminiowy lub plastikowy wyciągowy grill. Użyj okapów pogodowych, które leżą płasko na ścianie w podjazdach i innych miejscach, w których można uszkodzić obudowy. W celu upewnienia się, że klapka lub żaluzje nie są zablokowane ani nie są otwarte, należy oczyścić okrągłe wyściółki materiału litego i gniazdowania.

5.      Systemy o dużej pojemności
Wentylatory o dużej pojemności, w przemyśle lub nadwymiarowych wentylatorach i wentylatory do grilla mogą powodować powstanie komina. Plecionka ma miejsce, gdy powietrze jest wyciągane przez kominy, doprowadzając niebezpieczne spaliny do domu. Unikaj tego, wybierając zapieczętowane urządzenia grzewcze spalania. Jeśli posiadasz urządzenia z kominami w Twoim domu i chcesz zainstalować wentylatory wylotowe o dużej pojemności, potrzebujesz dopasowanego wentylatora nawiewu, aby zrównoważyć ciśnienie domów.

Wielu wykonawców wentylacji lub sprzedawców nie zdaje sobie sprawy z wpływu dużych wentylatorów na inne urządzenia domowe. Upewnij się, że system jest prawidłowo zainstalowany z powietrzem nawiewnym i że masz alarmy dymu i detektory tlenku węgla, aby ostrzec Cię, jeśli masz poważne rysunki komina.

Wentylatory HEKO ec są powszechnie stosowane we wspólnym systemie wentylatorów wyciągowych . Więcej informacji na temat fanów EC można uzyskać pod adresem sales@hkelectron.com lub kliknąć na oficjalnej stronie internetowej: www.hkeletron.com lub Facebook i Linked-in, aby uzyskać więcej informacji:

Facebook: https://www.facebook.com/Heko-Electronic-Suzhou-CoLtd-355912748089508/

Powiązane: http://www.linkedin.com/company/heko-electronic-suzhou-co.-ltd.?trk=biz-companies-cym


Back