Banner
Strona główna > Aktualności > Treści

Wentylator osiowy DC Zredukuj hałas spowodowany szybkim działaniem

Nov 02, 2017

Wentylator osiowy DC w końcu jest tym, co wentylator, z wentylatorem osiowym wentylatora. Jakie są różnice? Mówiąc najprościej, wentylator osiowy DC przechodzi przez napięcie prądu stałego i indukcję elektromagnetyczną, od energii elektrycznej do maszyny, w celu zwiększenia obrotów wentylatora, wspólnie określanych jako wentylator osiowy DC. Opiera się na cewkach i układach scalonych, aby przełączać się w sposób ciągły, a pętle indukcyjne obracają się od napędzanych łopatek.

W wirniku wentylatora chłodzącego znajdują się dwie lub więcej cewek nawijanych za pomocą emaliowanego drutu zwanego uzwojeniem. Gdy prąd w uzwojeniu przez pole magnetyczne, pole magnetyczne i pole magnetyczne stojana wytwarzają rolę siły. Gdy stojan jest unieruchomiony, więc wirnik działa pod wpływem siły obrotu.

Komutator wentylatora osiowego DC jest specjalnym urządzeniem silnika prądu stałego, które składa się z wielu segmentów komutatora, a wentylator chłodzący jest arkuszem izolacyjnym pośrodku każdego z dwóch sąsiednich segmentów komutatora. Na powierzchni komutatora ze sprężyną dociśniętą za pomocą stałego pędzla, tak aby obrót uzwojenia twornika mógł być połączony z obwodem zewnętrznym. Gdy wirnik obraca się o pewien kąt, komutator łączy napięcie zasilające z inną parą uzwojeń i kontynuuje wytwarzanie pola magnetycznego w uzwojeniu.

Można zauważyć, że elektromagnetyczny moment obrotowy w cewce twornika jest utrzymywany na stałym poziomie z powodu obecności komutatora, a wentylator chłodzący obraca zworę pod wpływem tego elektromagnetycznego momentu obrotowego.

Osiowy wentylator chłodzący

Powszechnie stosowanymi wentylatorami są dwa rodzaje osiowego wentylatora i wentylatora odśrodkowego. Tak zwany wentylator osiowy, wentylator wzdłuż wału wentylatora do przodu, taki jak wentylatory domowe. Tak zwany wentylator odśrodkowy, łopatki wentylatora wentylatora wzdłuż wentylatora, przez powłokę wyjściowej objętości kanału. Te dwa rodzaje wentylatorów mają swoje zastosowanie, cywilny osiowy przepływ więcej, ale teraz przemysł krajowy zaczął używać dużych osiowych wentylatorów, aby osiągnąć efekt oszczędności energii.

Klasyfikacja według zastosowania: w hutnictwie, przemyśle chemicznym, przemyśle lekkim, spożywczym, lekarskim i cywilnym oraz w innych miejscach wentylacja lub wzmocnienie wykorzystania ciepła. Jego cechy: duże natężenie przepływu, umiarkowane ciśnienie wiatru.

Rurowy wentylator chłodzący

Tak zwany wentylator rurowy jest w stanie wytworzyć duży obszar wiatru, zwykle używany do chłodzenia dużej powierzchni urządzenia. Wlot i wylot powietrza tego wentylatora są prostopadłe do osi. Wentylator z przepływem krzyżowym jest obsługiwany za pomocą stosunkowo długiego bębna w kształcie bębna. Średnica łopatek wentylatora w kształcie bębna jest duża, ponieważ średnica jest duża, aby wykorzystywać względnie małą prędkość na podstawie ogólnego cyrkulacji powietrza. , Ograniczenie hałasu spowodowanego szybkim działaniem.

Oprócz wentylatorów osiowych DC istnieje wentylator komunikacyjny, wiele osób nie wie, jaka jest różnica pomiędzy wentylatorami osiowymi i wentylatorami prądu przemiennego, nie wiem, czym jest wentylator osiowy prądu stałego, aby pomóc w lepszym zrozumieniu układu osiowego DC Fani

Co to jest wentylator osiowy DC:

1, DC Axial Fan, przechodzi przez napięcie DC i indukcję elektromagnetyczną, od energii elektrycznej do maszyny, aby promować wentylator obracający się z wentylatorem.

2, po prostu polegać na cewki i IC stale przełączać, indukcyjny pierścień magnetyczny od obrotów silnika napędowego.

3, poprzez napięcie DC i indukcję elektromagnetyczną, od energii elektrycznej do maszyny w celu zwiększenia obrotów wentylatora, wspólnie określane jako wentylatory osiowe DC.

4, odróżnić silnik DC Silnik prądu przemiennego można podzielić, wentylator osiowy DC jest zasilacz DC, silnik DC zostały nawinięte na wirniku, wrzeciono jest zainstalowany na bloku magnesu stałego, otoczony wirnikiem, szczotką węglową.

Co to jest tutaj pierwszy wentylator osiowy DC, zastosowanie wentylatora osiowego DC to wentylator osiowy DC, napęd DC bezpośrednio z wentylatorem osiowym DC to wentylator.


Back