Banner
Strona główna > Aktualności > Treści

Oszczędność energii, poprawiona wydajność, większa elastyczność wentylatorów EC

Sep 28, 2017

Facility Managers nieustannie szuka sposobów na wprowadzanie innowacji w swoich obiektach dzięki lepszej wydajności, niższym kosztom operacyjnym i efektywności energetycznej. Efekty oparte na wydajności elektrycznej dla istniejących programów Program za pośrednictwem lokalnego dostawcy mediów może pomóc w zaspokojeniu twoich potrzeb poprzez doposażenie swoich obiektów w wentylatory EC, które zastępują głośnych, starych i kosztownych wentylatorów napędzanych paskiem. Zapewnione oszczędności dla wykwalifikowanych projektów w niektórych stanach wykazały, że przedsiębiorstwa użyteczności publicznej pokrywają do 50% zainwestowanych kosztów projektu.

Wentylatory wygięte do tyłu są zintegrowane z silnikami EC w jednym urządzeniu. Działają one na prąd stały (DC), a nie na prąd przemienny (AC), dzięki czemu silniki unikają utraty energii przez szczotki lub zmiany biegunowości. Silniki AC osiągają maksymalną sprawność na poziomie 75%. Silniki kombinowane wentylatora EC osiągają maksymalną wydajność na poziomie 90%, co zapewnia znaczne oszczędności energii.

Poprawa wydajności wentylatorów wtykowych również rozszerza się na konserwację. Tradycyjna technologia wentylatora i silnika wykorzystuje silniki prądu zmiennego, pasy, koła pasowe, wały i łożyska zewnętrzne, które wymagają ciągłej konserwacji i wymiany. Wentylatory wtykowe są zaprojektowane bez pasów lub kół pasowych, a łożyska są uszczelnione, co skutkuje operacjami bezobsługowymi, co znacznie obniża koszty.

ec fans.jpg

Magnesy stałe są przymocowane do wirnika. Uzwojenia znajdują się po wewnętrznej, nie poruszającej się części silnika. Silniki EC są napędzane prądem stałym, a prąd jest przekształcany z prądu zmiennego za pomocą elektronicznych urządzeń sterujących umieszczonych na końcu urządzenia. Te elementy sterujące umożliwiają również modulację prędkości silnika. Wentylator zakrzywiony do tyłu mocuje się do wirnika.

Oszczędź pieniądze i energię na swoim obiekcie, skontaktuj się teraz z handlowcem HEKO bella@heko-electronic.com .


Back