Banner
Strona główna > Aktualności > Treści

Fani dla FFU

Jun 05, 2017

HEKO EC fans for FFU.jpg

ZA   Filtr wentylatora   ( FFU ) jest rodzajem silnikowym   Filtrowanie powietrza   sprzęt. Jest używany do dostarczania oczyszczonego powietrza do pomieszczeń do czyszczenia,   Laboratoria, zakłady medyczne lub mikrośrodowiska poprzez usunięcie szkodliwych cząstek w powietrzu z powietrza recyrkulacyjnego.   Jednostki są instalowane w ramach systemu sufitowego lub podłogowego. Duże pomieszczenia czyszczące wymagają proporcjonalnie dużej liczby FFU, która w niektórych przypadkach może wynosić od kilkuset do kilku tysięcy.   Jednostki często zawierają własny filtr wstępny,   HEPA   Filtr i wewnętrznie sterowany rozkład powietrza wentylatora.

FFU s są typowo produkowane w obudowach stalowych 4 'x 2', 3 'x 2' lub 2 'x 2', które mogą być umieszczone w kratkach na suficie o podobnych wymiarach. Jednostki często zawierają filtr wstępny, a także HEPA (wysokowydajne powietrze w postaci cząstek stałych), ULPA (ultra-niskie powietrze w cząsteczce) lub inną filtrację MERV (filtr efektywności minimalnej). Wentylator silnikowy służy do wyciągania powietrza przez filtry do dystrybucji do pomieszczeń lub zamkniętych stanowisk pracy, takich jak okapy. Prędkość wentylatora jest typowo sterowana poprzez regulację silnika krokowego lub regulacyjnego. Wymagane poziomy czystości określają stosowany filtr: Filtry HEPA usuwa cząstki o wielkości 0,3 μm lub więcej z wydajnością 99,99%, podczas gdy filtry ULPA usuwa cząstki o wielkości 0,12 μm lub więcej z wydajnością 99,999%. FFU są zaprojektowane do laminarnego przepływu powietrza, co jest wymagane w środowiskach krytycznych. Kontrolowane powietrze płynące w jednakowym kierunku i szybkości (przenoszące mikrocząstki) jest czystsze niż turbulentne powietrze, które przepływa w wielu kierunkach lub w niespójnych prędkościach. Eddycje wytwarzane przez turbulentne powietrze powodują zanieczyszczenie mikrocząstek osadzając się na czystych powierzchniach.

4 'x 2' lub 2 'x 2' FFUS są zaprojektowane do umieszczenia w kratkach na suficie o podobnych wymiarach. Siatki sufitowe o standardowych wnękach o wymiarach odpowiadających wymiarom FFU są stosowane do budowy pomieszczeń czystych. W zależności od wymagań dotyczących czystości kontrolowanej przestrzeni, można dodać więcej filtrów wentylatorów do sieci w celu spełnienia norm ISO dla prędkości przepływu powietrza i zmian powietrza na godzinę.   FFU mogą być stosowane zamiast konwencjonalnego zespołu recyrkulacyjnego powietrza, takiego jak kanał powietrzny lub kanałowy.   Ponieważ FFU wymagają przestrzeni ponad siatką sufitu (13 "dla modułu FFU plus dodatkowe" stół "pustej przestrzeni powietrznej), plenum jest powszechnie stosowane do czystych pomieszczeń z ograniczeniami wysokości, są to jedyne systemy powietrzne, które działają W układach o mniejszych wymiarach podłogi wewnętrznej.   Dodatkowo, gdy w pomieszczeniu zainstalowanych jest mniej niż 20 filtrów, wentylator HEPA z wentylatorem , FFU jest ogólnie uważany za tańszy niż bardziej tradycyjny kanał przewodowy. Gdy wymagane jest mikrośrodowisko czystego powietrza, FFU mogą być użyte do budowy zamkniętych przestrzeni roboczych lub laminarnych szafek przepływowych. Stosując tę samą zasadę co większa sieć pomieszczeń do czyszczenia, FFU można umieścić bezpośrednio w wolnostojącej sieci ponad pomieszczeniem wymagającym czystego powietrza. W rzeczywistości to podejście jest również stosowane do wytrawiania płytek krzemowych w przemyśle półprzewodników.

FFU mogą być użyte zamiast konwencjonalnego zespołu recyrkulacyjnego powietrza, takiego jak kanałowy lub   plenum   Powietrze. FFU są często używane ze względu na ograniczenia wysokości w przestrzeni; Są jedynymi systemami pracującymi w ustawieniach o mniejszych wymiarach podłogi wewnętrznej. Dodatkowo, jeśli chodzi o mniej niż 20 filtrów, wentylator zasilany przez wentylator HEPA, projekt FFU jest ogólnie uważany za tańszy niż tradycyjny system kanałów zasilających.

Wentylatory HEKO EC są szeroko stosowane w fanach FFU. Wszelkie zapytania dotyczące fanów EC podczas festiwalu łodzi smoka można skonsultować się z nami: sales@hkelectron.com lub kliknąć na oficjalną witrynę sieci Web: www.hkeletron.com lub Facebook i Linked-in, aby uzyskać więcej informacji :

Facebook: https://www.facebook.com/Heko-Electronic-Suzhou-CoLtd-355912748089508/

Powiązane: http://www.linkedin.com/company/heko-electronic-suzhou-co.-ltd.?trk=biz-companies-cym

Back