Banner
Strona główna > Aktualności > Treści

Happy Dragon Boat Festival - Z HEKO Chiny

May 22, 2017

Dragon Boat Festival.jpg

Festiwal Dragon Boat , znany również jako Festiwal Duanwu, jest tradycyjnym i ważnym wydarzeniem w Chinach. Dragon Boat Festival 2017 przypada 30 maja (wtorek). Będziemy mieli trzy dni wakacji od niedzieli (28 maja) do wtorku (30 maja) i wrócimy do pracy w środę 4 czerwca.

 

Jak rozpoczął się festiwal Dragon Boat?

Istnieje wiele legend o pochodzeniu Dragon Boat Festival. Najbardziej popularnym jest upamiętnienie Qu Yuan.

Qu Yuan (340-278 pne) był poety patriotyzmem i wygnany urzędnik podczas Okresów Wojennych Chin starożytnych.

Utonął się w rzece Miluo w piąty dzień chińskiego miesiąca księżycowego, gdy jego ukochane państwo Chu spadło do stanu Qin.

Lokalni ludzie rozpaczliwie próbowali ratować Qu Yuan lub odzyskać swoje ciało, bezskutecznie.

W celu upamiętnienia Qu Yuan, co piąty dzień piątego miesiąca księżycowego, ludzie bili perkusje i wyrzucali łodzie na rzekę, jak kiedyś, aby trzymać ryby i złe duchy z dala od ciała.

 

Dlaczego wyścigi łodzi Dragon Boat odbywają się na cały dzień?

Uważa się, że wyścigi łodzi smoka wywodzą się z legendy ludzi, którzy wyrzucają łodzie na poszukiwania ciała poety Quirenta (343-278 pne) patriotycznego, który utopił się w rzece.

Wyścigi łodzi smoka to najważniejsza działalność podczas Dragon Boat Festival.

Drewniane łodzie są ukształtowane i urządzone w formie chińskiego smoka. Rozmiar łodzi zmienia się w zależności od regionu. Zasadniczo ma długość około 20-35 metrów i potrzebuje 30-60 osób, aby ją łopotać.

Podczas wyścigów, łodzie smocze łodzi łagodzą harmonijnie i pośpiesznie, towarzyszy dźwięk bębnów bębnowych. Mówi się, że zwycięzca będzie miał szczęście i szczęśliwe życie w następnym roku.

 

Jak Chińczycy świętują festiwal?

Festiwal Dragon Boat to festiwal ludowy obchodzony od ponad 2000 lat, kiedy Chińczycy praktykują różne zwyczaje, aby rozwiać chorobę i powoływać się na dobre zdrowie.

Niektóre z najbardziej tradycyjnych zwyczajów obejmują wyścigi łodzi smoka, jedzenie klusków ryżowych (zongzi), wiszące chińskie mugworty i kalumie, picie wina realgar i noszenie perfum.

Teraz wiele zwyczajów zanika lub przestaje obserwować. Bardziej prawdopodobne jest, że są praktykowane na obszarach wiejskich.

 

1.      Zjadanie lepkich kuleczek ryżowych


Zongzi to najbardziej tradycyjne potrawy z okazji smoka łodzi. Jest to związane z pamięcią Qu Yuan, jak mówi legenda, że bryły ryżu zostały wrzucone do rzeki, aby zatrzymać ryby jedząc jego utopione ciało.

Są to rodzaj lepkiej ryżowej kluski z glutinous ryżu wypełnione mięsem, fasolą i innymi nadzieniami.

Zongzi jest owinięty w kształty trójkąta lub prostokąta w bambusowych lub trzcinowych liściach, i związany z namoczonymi łodygami lub barwnymi jedwabistymi sznurkami.

Smaki zongzi różnią się zazwyczaj od regionu do innego w Chinach.

 

2.      Picie wina Realgar

Jest stare powiedzenie: "Picie realistycznego wina powoduje choroby i zło!" Wino Realgar, chiński napój alkoholowy składający się z fermentowanych zbóż i sproszkowanego realga.

W czasach starożytnych ludzie wierzyli, że ten realg to antidotum na wszystkie truciznę i skuteczny do zabijania owadów i wypędzania złych duchów. Wszyscy mogliby pić jakieś realistyczne wino podczas festiwalu łodzi smoka.

 

3.      Noszenie Kapeluszy Perfum


Zanim nadejdzie Dragon Boat Festival, rodzice zwykle przygotowują woreczki na perfumy dla swoich dzieci.

Szyją torebki z kolorową jedwabną szmatką, napełniają torebki perfumami lub ziołowymi lekarstwami, a następnie ciągną je jedwabnymi niciami.

Podczas oklejonych kapeluszami Dragon Boat Festival kapelusze na garderobę lub zawiązane są z przodu odzieży jako ozdoba. Uważa się, że torebki perfum są chronione przed złem.

 

4.      Wiszący Chinese Mugwort i Calamus

Festiwal Łodzi Smoka odbywa się na początku lata, kiedy choroby są bardziej rozpowszechnione. Liście Mugwort są stosowane medycznie w Chinach. Ich zapach jest bardzo przyjemny, odstraszający muchy i komary. Calamus roślina wodna, która ma podobne skutki.

W piąty dzień piątego miesiąca ludzie zwykle czyszczą swoje domy, dziedzińce, powieszają mugwort i kalamię na listwy drzwiczek, aby zniechęcić do chorób. Mówi się również, że wiszący mugwort i kalamie mogą przynieść szczęście rodzinie.


Wszelkie zapytania dotyczące fanów EC podczas festiwalu łodzi smoka można skonsultować się z nami: sales@hkelectron.com lub kliknąć na oficjalną witrynę sieci Web: www.hkeletron.com lub Facebook i Linked-in, aby uzyskać więcej informacji :

Facebook: https://www.facebook.com/Heko-Electronic-Suzhou-CoLtd-355912748089508/

Powiązane: http://www.linkedin.com/company/heko-electronic-suzhou-co.-ltd.?trk=biz-companies-cym


Back