Banner
Strona główna > Aktualności > Treści

Jak efektywny system chłodzenia obudowy może zmniejszyć koszty konserwacji urządzeń elektrycznych niepożądanych

Jul 18, 2017

Efficient-Cabinet-Cooling-System.jpg

Przy zakupie szafy elektrycznej, aby utrzymać urządzenie w bezpiecznym miejscu, inwestujesz w długą żywotność wszystkich elementów elektrycznych. Sprzęt elektryczny może wytwarzać znaczne ciepło, a więc dodanie systemu chłodzenia szafek do zakupu może utrzymać nieplanowaną konserwację w minimalnym stopniu. Odpowiednia temperatura robocza zmniejsza całkowitą zmęczenie systemu i utrzymuje urządzenie w najwyższym stanie.

Niezależnie od tego, czy wybrałeś klimatyzator , powietrze do wymiennika ciepła lub wentylator filtrowany , umysł, który przychodzi do utrzymania sprzętu elektrycznego w odpowiedniej temperaturze, jest bezcenny. Każdy inny system chłodzenia szafek ma swoje "szczególne zalety, więc znajomość tego, który z nich będzie działał dla Twojej aplikacji jest ważny. Klimatyzator może chłodzić wewnętrzną temperaturę poniżej temperatury otoczenia i zapewniać chłodzenie w zamkniętym obiegu. Wymiennik ciepła powietrze-powietrze zapewnia chłodzenie w zamkniętej pętli, ale jest ograniczony przez otaczające powietrze do minimalnej temperatury wewnętrznej. Filtrowany wentylator nie zapewnia chłodzenia w pętli zamkniętej i jest podobnie ograniczony przez temperaturę otoczenia, jak dobrze może chłodzić obudowę.

Zamknięte chłodzenie pętli

Zarówno klimatyzator, jak i wymiennik ciepła, można uzyskać chłodzenie w zamkniętej pętli dla swojej obudowy. Pozwala to na działanie sprzętu bez możliwości zanieczyszczenia pyłu i brudu lub wszelkich innych cząstek stałych w powietrzu. Podczas normalnej pracy w drzwiach zamkniętych, wnętrze obudowy jest całkowicie niedostępne z zewnątrz. Oczywiście podczas konserwacji i innych problemów, które wymagają otwarcia drzwi, obudowa jest podatna na zanieczyszczenie. Pozwala to na zmniejszenie ilości czasu czyszczenia kurzu i brudu z urządzeń elektrycznych w regularnych odstępach konserwacyjnych. Skrócenie czasu pracy będzie odzwierciedlone w oszczędności kosztów , wszystko to dzięki instalacji systemu chłodzenia szafy zamkniętej.

Kontrola korozji

Dzięki aktywnej kontroli wilgotności w klimatyzatoru urządzenie narażone jest na znacznie niższe poziomy wilgotności. Wilgoć może prowadzić do korozji elektroniki, jeśli nie zostanie sprawdzona, więc przez kontrolę wilgotności zmniejszysz możliwości korozji sprzętu. To z kolei może pomóc wydłużyć żywotność każdego elementu, a także zredukować nieplanowane przestoje związane z korozją. Zmniejszają się również koszty wymiany i napraw.

Kontrola temperatury

Wszystkie trzy opcje chłodzenia obudowy zapewniają doskonałą kontrolę temperatury. Utrzymanie temperatury w określonym zakresie działania jest kluczem do długowieczności sprzętu. Podwyższona temperatura może doprowadzić do przedwczesnej awarii, wypaczenia lub złamania wrażliwych elementów oraz zwiększonego czasu przestojów. Zmniejszając temperaturę wewnątrz obudowy, możesz mieć pewność, że sprzęt będzie działał zgodnie z założeniami planowanych czynności związanych z konserwacją.

 

Wentylatory osiowe HEKO są szeroko stosowane w systemach chłodzenia szaf. Więcej informacji na temat fanów EC można uzyskać pod adresem sales@hkelectron.com lub kliknąć na oficjalnej stronie internetowej: www.hkeletron.com lub Facebook i Linked-in, aby uzyskać więcej informacji:

Facebook: https://www.facebook.com/Heko-Electronic-Suzhou-CoLtd-355912748089508/

Powiązane: http://www.linkedin.com/company/heko-electronic-suzhou-co.-ltd.?trk=biz-companies-cym


Back