Banner
Strona główna > Aktualności > Treści

Jak działa system chłodzenia?

Jul 12, 2017

cooling system - 副本.jpg

Typowy czterocylindrowy pojazd płynący wzdłuż autostrady przy prędkości około 50 mil / h będzie wytwarzał 4000 razy kontrolowanych eksplozji na minutę w silniku, gdy świece zapłonowe zapalają paliwo w każdym cylindrze, aby napędzać pojazd w dół drogi. Oczywiście eksplozje te powodują ogromną ilość ciepła, a jeśli nie są kontrolowane, zniszczą silnik w ciągu kilku minut. Kontrola tych wysokich temperatur jest zadaniem systemu chłodzenia .

Nowoczesny system chłodzenia nie zmienił się znacznie od systemów chłodzących w modelu T w latach 20. Och, stało się nieskończenie bardziej wiarygodne i skuteczne w wykonywaniu swoich obowiązków, ale podstawowy system chłodzenia nadal składa się z ciekłego płynu chłodzącego, który jest cyrkulowany przez silnik, a następnie do chłodnicy, który ma być ochłodzony przez strumień powietrza wychodzący przez przednią krata pojazd.

Dzisiejszy system chłodzenia musi utrzymywać silnik w stałej temperaturze, niezależnie od tego, czy temperatura powietrza zewnętrznego wynosi 110 stopni Fahrenheita czy 10 poniżej zera. Jeśli temperatura silnika jest zbyt niska, zużycie paliwa będzie cierpieć i emisje wzrosną. Jeśli temperatura będzie zbytnio zbyt gorąca, silnik samoczynnie się wyczerpuje.


Jak działa system chłodzenia?

W rzeczywistości istnieją dwa typy układów chłodzenia znajdujących się w pojazdach silnikowych: chłodzone cieczą i chłodzone powietrzem. Silniki chłodzone powietrzem znajdują się na kilku starszych samochodach, takich jak oryginalny Volkswagen Beetle, Chevrolet Corvair i kilka innych. Wiele nowoczesnych motocykli nadal wykorzystuje chłodzenie powietrzem, ale w większości samochodów osobowych i ciężarowych wykorzystuje chłodzone cieczą układy i właśnie ten artykuł będzie się koncentrował.

Układ chłodzenia składa się z kanałów wewnątrz bloku silnika i głowic, pompy wodnej do cyrkulacji płynu chłodzącego, termostatu do sterowania temperaturą chłodziwa, chłodnicy w celu ochłodzenia chłodziwa, pokrywy chłodnicy w celu sterowania ciśnieniem w System oraz niektóre instalacje wodne składające się z węży łączących przenoszących chłodziwo z silnika na chłodnicę, a także do systemu grzejnego samochodu, w którym ciepły płyn chłodzący używany jest do rozgrzania wnętrza pojazdu w chłodny dzień.

Układ chłodzenia działa poprzez wysyłanie ciekłego chłodziwa przez kanały w bloku silnika i głowicach. Gdy płyn chłodzący przepływa przez te przejścia, odbiera ciepło z silnika. Ogrzany płyn przechodzi przez przewód gumowy do chłodnicy z przodu samochodu. Gdy przepływa przez cienkie rury w chłodnicy, gorący płyn jest chłodzony przez strumień powietrza wchodzący do przedziału silnika z grilla przed samochodem. Gdy płyn jest chłodzony, powraca do silnika, aby pochłaniał więcej ciepła. Pompa wodna ma zadanie utrzymywania płynu przepływającego przez ten system kanalizacji i ukrytych przejść.

Termostat jest umieszczony pomiędzy silnikiem a chłodnicą, aby upewnić się, że chłodziwo utrzymuje się powyżej określonej temperatury. Jeśli temperatura cieczy chłodzącej spadnie poniżej tej temperatury, termostat blokuje przepływ płynu chłodzącego do chłodnicy, zmuszając płyn zamiast obejścia bezpośrednio do silnika. Ciecz chłodząca będzie nadal cyrkulować tak, aż osiągnie temperaturę projektową, w którym to momencie termostat otwiera zawór i umożliwi chłodzenie z powrotem przez chłodnicę.

Aby zapobiec wrzeniu chłodziwa, system chłodzenia jest przeznaczony do podgrzewania. Pod ciśnieniem temperatura wrzenia płynu chłodzącego znacznie wzrasta. Jednak zbyt duże ciśnienie spowoduje pęknięcie węży i innych części, więc system jest potrzebny, aby zmniejszyć ciśnienie, jeśli przekroczy pewien punkt. Zadanie utrzymywania ciśnienia w systemie chłodzenia należy do nasadki chłodnicy. Nakrętka jest przeznaczona do uwalniania ciśnienia, jeśli osiągnie określoną górną granicę, którą system został zaprojektowany do obsługi. Przed lat 70. czapka wyzwoliłaby to dodatkowe nacisk na chodnik. Od tego czasu dodano system do wychwytywania wszelkich uwolnionych płynów i przechowywał je tymczasowo w zbiorniku rezerwowym. Ten płyn powróci do układu chłodzenia po ochłodzeniu silnika. Jest to tzw. Zamknięty system chłodzenia.

Wentylatory HEKO ec są powszechnie stosowane w systemach chłodzenia. Więcej informacji na temat fanów EC można uzyskać pod adresem sales@hkelectron.com lub kliknąć na oficjalnej stronie internetowej: www.hkeletron.com lub Facebook i Linked-in, aby uzyskać więcej informacji:

Facebook: https://www.facebook.com/Heko-Electronic-Suzhou-CoLtd-355912748089508/

Powiązane: http://www.linkedin.com/company/heko-electronic-suzhou-co.-ltd.?trk=biz-companies-cym


Back