Banner
Strona główna > Aktualności > Treści

Jak zakrzywione do przodu wentylator odśrodkowy pracy?

Jul 06, 2018

Nazwa, 'Wentylator' pochodzi od kierunku przepływu i jak powietrze wchodzi wirnika w kierunku osiowym i wtedy napędzany na zewnątrz z zewnętrznego obwodu wentylatora. Różnica w kierunku przepływu między do przodu i do tyłu wentylator promieniowy jest kierunek, że powietrze zamyka obwód wirnika. Z tyłu wirnik zakrzywione powietrze wychodzi w kierunku promieniowym, mając na uwadze, że z przodu zakrzywiona wyjścia powietrza stycznie z obwód wentylatora.

Backward and forward curved centrifugal fan.png

Do przodu wentylator promieniowy charakteryzuje się jego kształt cylindryczny i mnóstwo małych ostrzy na obwodzie wirnika. W przykładzie pokazano poniżej wentylator obraca się w kierunku ruchu wskazówek zegara.

F vs B.png

W przeciwieństwie do tyłu wirnik zakrzywione zakrzywione do przodu wirnik wymaga oprawy, który konwertuje pozostawiając porady ostrza wirnika w dolnej życie statyczne prędkość powietrza. Kształt obudowy również kieruje przepływ powietrza do wylotu. Tego typu Obudowa wentylatora jest powszechnie znany jako przewijania; Instalując zakrzywione do przodu wirnik w obudowie przewijania, zwykle nazywamy go dmuchawy zakrzywione do przodu.


Back