Banner
Strona główna > Aktualności > Treści

Jak wybrać najbardziej odpowiedni wentylator odśrodkowy lub dmuchawę

Aug 30, 2017

HEKO fans.jpg

Bez uzyskania bardzo technicznych informacji, poniżej kilka uwag, które pomogą Ci podjąć najbardziej świadomą decyzję w wyborze wentylatora lub dmuchawy.

1.   Typ wentylatora

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie, czy potrzebujesz wentylatora odśrodkowego, dmuchawy odśrodkowej lub wentylatora osiowego . Podstawowa różnica między nimi polega na tym, że wentylator odśrodkowy i dmuchawa zmieniają przepływ powietrza o 90 °, podczas gdy wentylator osiowy przesuwa powietrze równolegle do osi. Jeśli masz wątpliwości co do tego kroku, skonsultuj się z producentem wentylatora odśrodkowego.

Bez względu na to, jaki typ wybierzesz, odśrodkową dmuchawę powietrza lub wentylator osiowy, musisz wziąć pod uwagę ilość i konsystencję powietrza, które chcesz przenieść. Niezależnie od tego, czy chcesz wydobywać skażone powietrze, czy przesuwać małe cząsteczki, ważne jest, abyś wybrał odpowiedni model z odpowiednią wydajnością przepływu powietrza.

2.   Ciśnienie statyczne

Ciśnienie statyczne jest tarciem powodowanym przez ruchome powietrze w rurze lub kanale. Wentylator pochylony do tyłu i zakrzywiony wentylator są przeznaczone do obsługi dużych objętości powietrza przy wysokich ciśnieniach statycznych. Różnica między tymi dwoma typami polega na tym, że pochylony do tyłu wentylator radzi sobie z mniejszym ciśnieniem statycznym, ale oferuje niższy poziom dźwięku, w którym zakrzywiony do tyłu wentylator może wytrzymać prawie dwukrotność ciśnienia statycznego.

3. Otoczenie

Większość dmuchaw wirowych wybieranych jest za pomocą standardowej miary, przyjmując standardową wysokość i temperaturę. Jeśli ten standard może ulec zmianie, upewnij się, że masz rachunek za temperaturę i wysokość przy wyborze wentylatora lub dmuchawy. Jeśli masz wątpliwości, możesz skorzystać z wykresu temperatury i wysokości, aby dokonać właściwego wyboru.

4.   Funkcjonować

Czy będziesz przenosił materiały, czyste powietrze, czy może zanieczyszczone powietrze? Przed dokonaniem wyboru należy pamiętać, że wentylatory wygięte do tyłu są mocne, ale najczęściej używane do czystego powietrza, natomiast dmuchawy odśrodkowe (np. Wirniki przemysłowe , dmuchawy wysokociśnieniowe) mogą zapewnić szerszy wybór funkcji.

 

Jeśli w dowolnym momencie w wyborze odśrodkowej dmuchawy (lub zakrzywionej wentylacji wybieranej do przodu i do tyłu ) nie masz pewności, zawsze możesz skontaktować się z zespołem inżynierów HEKO (info@heko-electronic.com), aby uzyskać profesjonalną pomoc.


Więcej informacji na temat fanów,

pls zachęcamy do konsultacji z nami: info@heko-electronic.com , lub możesz kliknąć naszą oficjalną stronę internetową: www.heko-eletronic.com lub Facebook i Linked-in, aby uzyskać więcej informacji:

Facebook: https://www.facebook.com/Heko-Electronic-Suzhou-CoLtd-355912748089508/

Połączone: http://www.linkedin.com/company/heko-electronic-suzhou-co.-ltd.?trk=biz-companies-cym


Back