Banner
Strona główna > Aktualności > Treści

Pasywne opcje redukcji hałasu dla wentylatorów osiowych i odśrodkowych

Mar 23, 2017

Dowiedzmy się więcej o kontrolowaniu hałasu roboczego.


W zastosowaniach dotyczących chłodzenia, klimatyzacji i wentylacji użytkownicy często zauważają, że wybrany wentylator zainstalowany w urządzeniu nie działa tak cicho, jak oczekiwano. Takie wentylatory często generują poziom hałasu roboczego znacznie wyższy niż poziom podany w dokumentacji produktu, tylko dlatego, że wartości podane w dokumentacji odzwierciedlają pomiary wykonane w optymalnych warunkach testowych. W samych aplikacjach wentylatory są narażone na zakłócenia w dopływie o różnym natężeniu, wynikające z warunków instalacji. Te zakłócenia powodują, że niejednorodne pola dopływowe powodują dodatkowy hałas, który, jak zauważa ludzkie ucho, często ma irytującą lub nawet niewygodną jakość tonów o niskiej częstotliwości. Specjalnie zaprojektowane wloty powietrza mogą zmniejszyć te zakłócenia poprzez zasadniczo prostowanie napływu i znaczne obniżenie poziomu emisji hałasu.

Wentylatory w klimatyzatorach , pompach ciepła, klimatyzatorach , agregatach chłodniczych, szafach elektronicznych i urządzeniach filtrujących są instalowane na wiele różnych sposobów, o różnych wymiarach i wzorach. Różnice występują w pozycjonowaniu otworów wymaganych do wentylacji, na powierzchni wymiennika ciepła iw gęstości pakowania. Gdy obok wentylatorów lub ścianek urządzenia w pobliżu wlotu wentylatora powstają przeszkody lub asymetryczne ograniczenia przepływu powietrza, mogą powstać wiry o dużej turbulencji. Tę turbulencję uderza następnie w obracające się łopatki wentylatora, powodując znaczne wahania ciśnienia i prędkości na przedniej krawędzi ostrza. Może to powodować zauważalny wzrost szumu przepływu powietrza szerokopasmowego, ale jeszcze większe znaczenie to duże zwiększenie częstotliwości wąskopasmowych o małej częstotliwości, składowych dźwięków tonalnych.

Elementy tonalne składają się z częstotliwości przekazywania ostrza i jej harmonicznych. Częstotliwość przechodzenia łopatki jest funkcją prędkości wentylatora i liczby łopat. Na przykład wentylator osiowy z pięcioma ostrzami obrotowymi przy 1200 obr./min. Spowodowałby częstotliwość przechodzenia piły 100 Hz. Te typy dźwięków o małej częstotliwości są postrzegane jako hałas, który jest szczególnie trudny do złagodzenia. Nie ma możliwości wyrównywania zakłóceń napływu przez optymalizację wentylatora. Zapewnienie mechanicznej izolacji lub izolacji może obejmować długotrwałą analizę lub eksperymentowanie, które nadal mogą nie przynieść zadowalających wyników.

Więcej informacji na temat   EC fanów , pls skontaktuj się z nami:   Sales@hkelectron.com lub kliknąć na oficjalną witrynę sieci Web: www.hkeletron.com lub Facebook i Linked-in, aby uzyskać więcej informacji:

Facebook: https://www.facebook.com/Heko-Electronic-Suzhou-CoLtd-355912748089508/

Powiązane: http://www.linkedin.com/company/heko-electronic-suzhou-co.-ltd.?trk=biz-companies-cym

Back