Banner
Strona główna > Aktualności > Treści

Źródła szumu wentylatora

Mar 17, 2017

Ec fanów


Hałas wentylatora jest często określany na podstawie izolacji obudowy wentylatora, ignorując dodatkowe generowanie hałasu z innych elementów wentylatora, co oznacza, że poziom hałasu w pracy i na miejscu byłby wyższy niż określony. Omówiono źródła źródeł hałasu wentylatorów w celu określenia miejsca, w którym wytwarzany jest hałas problemowy i sugeruje lepszą specyfikację urządzeń tłumiących.

1. Rezonans szumu może wynikać z nieprawidłowo zaprojektowanych cokołów, osłonek i kanału. Przekroczenie hałasu z połączeń rozprężnych i przewodów o mniejszej charakterystyce tłumienia niż materiał obudowy zwiększy całkowity hałas.

2. Pył i materiały obsługiwane przez wentylatory wprowadzają dodatkowe źródło hałasu, które należy rozważyć.

W przypadku określania poziomu hałasu wentylatora często zaniedbuje się łopatki antypoślizgowe, klapy wlotowe i wylotowe, zmienne łopatki wlotowe, łożyska, napędy pasowe, silniki elektryczne i napędy VF.

Istnieją odpowiednie opcje, aby kontrolować ogólny hałas wentylatora, a także tłumić tłumienie poszczególnych elementów wentylatora i akcesoriów.


Wentylator jest dominującym źródłem hałasu z najbardziej kompletnych jednostek. W zależności od typu wentylatora może on mieć wiele różnych właściwości. Specyficzna moc akustyczna dla każdego typu wentylatora zmienia się w zakresie widma dla danego natężenia przepływu.

1. Wentylatory odchylające pochylone do tyłu mają najniższy szum wyjściowy, niezależnie od tego, czy są płaskostrumieni, zakrzywione czy płaskie. Ich charakterystyczny hałas jest w niższych częstotliwościach z rozsądnym spadkiem w generowaniu szumu w wyższych oktawach.

2. Radialne wentylatory odśrodkowe są jednymi z najgorszych w porównaniu. Ich charakterystyka szumu jest wysoka od niskich do średnich wartości oktawowych, a stosunkowo niższe wartości w wysokich oktawach.

3. Wentylatory promieniowe o kształcie prostokątnym i wygiętym do przodu są podobne do typów odśrodkowych do tyłu, ale ponieważ są mniej wydajne, mają większą moc wyjściową dźwięku we wszystkich oktawach.

4. Wentylatory osiowe są najgorszymi typami wentylatorów wraz ze śrubami napędowymi, które wytwarzają wysoki poziom hałasu w całym spektrum.

Wszystkie typy wentylatorów są poddawane generowaniu szumu częstotliwości przechodzenia przez ostrze (BPF). Identyfikacja spodziewanego BPF jest łatwa do osiągnięcia, ponieważ zawsze będzie generowana z ustaloną częstotliwością, która jest oparta na liczbie łopat wirnika i prędkości obrotowej.

Wentylatory HEKO ec są szeroko stosowane w różnych dziedzinach. Więcej informacji na temat fanów EC można uzyskać pod adresem sales@hkelectron.com lub kliknąć na oficjalnej stronie internetowej: www.hkeletron.com lub Facebook i Linked-in, aby uzyskać więcej informacji:

Facebook: https://www.facebook.com/Heko-Electronic-Suzhou-CoLtd-355912748089508/

Powiązane: http://www.linkedin.com/company/heko-electronic-suzhou-co.-ltd.?trk=biz-companies-cym

Back