Banner
Strona główna > Aktualności > Treści

Co to są fani EC?

Mar 07, 2017

Wentylator EC jest rodzajem wentylatora, który wykorzystuje silniki bezszczotkowe prądu stałego (BLC) lub silniki EC. Silniki z komutacją elektroniczną (EC Motors) znane również jako silniki prądu stałego bezszczotkowe (BLDC) są synchronicznymi silnikami elektrycznymi zasilanymi prądem stałym (DC) i posiadającymi elektroniczne systemy komutacji niż mechaniczne komutatory i szczotki. Stosunki prądu i momentu obrotowego silników BLDC są liniowe.

Jak wspomniane silniki EC są zawsze synchroniczne i konwencjonalne silniki AC nie są synchroniczne. Zostało to wyjaśnione bardziej szczegółowo poniżej:

Silnik 2 biegunowy @ 50 Cykl będzie pracował nieco poniżej 3000 obr / min, podczas gdy silnik 4 biegunowy @ 50 Cycle będzie pracował nieco poniżej 1500 obr./min. - różnica prędkości jest powszechnie określana jako "poślizg".

Chociaż wydajność konwencjonalnego silnika z zacienionym zaciskiem AC może być stosunkowo dobra w pobliżu lub w pobliżu tego normalnego poślizgu, ponieważ silnik jest zmuszony z prędkością, aby zwiększyć ten poślizg, sprawność może spaść dramatycznie, gdy większość zużytej energii elektrycznej zostanie obrócona W ciepło emitowane przez zwoje silnika. Ma to niekorzystny wpływ na żywotność łożysk i wymaga dodania urządzeń termicznych do zwojów w celu zapewnienia bezpieczeństwa i zapobiegania zmęczeniu izolacji elektrycznej.

Co więcej, zmniejszamy prędkość silnika zacisków AC poniżej jego optymalnej prędkości obrotowej, tym trudniej jest ustabilizować prędkość i nie jest rzadkością, aby ten typ silnika spróbował polować między dwiema prędkościami.

Elektronicznie komutowany silnik prądu stałego (EC) będzie zawsze pracował z prędkością synchroniczną, przy czym cewki silnika będą zamknięte. To znaczy, chyba że istnieją inne zewnętrzne kontrole; Prędkość silnika jest sterowana tylko przez projekt silnika i obciążenie aplikacji. Chociaż efektywność różni się w zależności od prędkości, wariacja jest niewielka w porównaniu z silnikiem zaciskowym AC.

- Co to są silniki elektronicznie komutowane?

Silniki komutowane elektronicznie są bezszczotkowymi silnikami prądu stałego, w których kierunek prądu elektrycznego jest przełączany za pomocą elektronicznych sterowników. Ponieważ przełączanie prądu jest technicznie znane jako "komutacja", silniki bezszczotkowe są również nazywane elektronicznymi silnikami komutowanymi. Silniki EC zapewniają zalety szczotkowanych silników prądu stałego pod względem zdolności do sterowania zmienną prędkością, ale bez wad szczotek.

- Jakie są zalety silników EC?

Silniki EC są bardzo wydajnymi silnikami elektrycznymi (80%) i utrzymują wysoką sprawność przy szybkości części. Oznacza to, że w większości przypadków używa mniej niż jednej trzeciej do połowy energii elektrycznej stosowanej przez tradycyjne silniki indukcyjne, co z kolei przekłada się na niższe koszty operacyjne i krótkie okresy zwrotu.
Ponieważ silniki EC mają wyższą wydajność, zapewnia to, że silniki pracują chłodniej podczas aplikacji, co zapewnia dłuższy czas pracy silnika.

Jeśli chodzi o kontrolę prędkości i funkcje, ponieważ silnik steruje oprogramowaniem, silniki EC umożliwiają klientom optymalizację i integrację silnika z wentylatorem i sterownikiem wraz z aplikacją, a także funkcje takie jak komunikacja danych, kontrola stałej głośności, zmienna prędkość.


Jeśli są Państwo zainteresowani fanami Heko EC , prosimy o kontakt : sales@hkelectron.com lub kliknąć na oficjalnej stronie internetowej: www.hkeletron.com lub Facebook i Linked-in, aby uzyskać więcej informacji:

Facebook: https://www.facebook.com/Heko-Electronic-Suzhou-CoLtd-355912748089508/

Powiązane: http://www.linkedin.com/company/heko-electronic-suzhou-co.-ltd.?trk=biz-companies-cymBack